CFL40A2000
CFL40A2000
Feature
- HV 유닛과 Controller 가 분리되어 안전성을 높였음 - 40kV의 절연 테스트 - 8/16/34kV, 2000줄의 서지 출력 - 4kV, 1500줄 서지 출력 (옵션) - 40kV 까지 Proof/Burn 테스트 - 34kV 임펄스 전류(IEC)
  • SPEC
  • DATA SHEET
  • Testing
    Output : 0-40kV(negative with rsgard earth)25mA constant
    Resolution : 1mA
    Trip : adjustable current trip
    Metering : analogue and digital metering of current and voltage
    Pre-location low voltage prelocation
    MTDR
    Range : 10 ranges; 100m-55km(328ft-34miles)
    100.-220km(328ft-137miles)-transient methods
    Pulse width : 50 ,100, 200, 500 ns 1, 2, 5, 10μs, and auto
    Display : 26.4mm(10.4in), full XGA, colour daiplay
    Resolution : (Vp=55%)0.82m(2.8ft)
    Cursors : Dual independent control
    Gain : 60dB range in 5dB steps
    Input : Impedance 50Ω
    Inputs : 1 X printer/USB memory device
    Software : CAS1 (cable analysis software)
    High voltage pre location
    Arc reflection : 8/16/34kV at 2000J
    4kV at 1500 joules(optional)
    ICE : 8/16/34Kv
    4kV at 1500 joules(optional)
    Voltage decay : 0-40kV (optional)
    Fault conditioning
    Arc reflection : 8/16/34kV(optional4kV)
    Proof/burn : 0-8kV, 120mA
    0-16kV, 60mA
    0-34kV, 30mA
    0-4kV, 240mA(optional)